Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13491225



*

nr 1349 1225


Karl Granquist

(1921-1994), Finland


Karl Granquist (1921-1994), Finland. Signed, 1984. Subject: 13x19cm,


MIXED MEDIA, Signerad, 1984. Motivet: 13x19cm


Karl Granquist, born 1921 in Finland, dead 1994, painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday September 28 2020
at 20:38:11


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/9 17:34:36 1      500 kr
25/9 22:32:09 2      500 kr
25/9 22:32:10 1      500 kr (Robot)
25/9 22:34:41 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Karl Granquist

Karl Granquist, born 1921 in Finland, dead 1994, painter.

Read more about Karl Granquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa europeisk finland karl granquist norden nordeuropa nordisk vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr